T370HW02 VD

| Panel Model | T370HW02 VD |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T370HW02 VD Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.36×460.89 mm |
| Outline | 877×514.6 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 11%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 2500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 5.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T370HW02 VD.
AUO T370HW02 VD are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370HW02 VD pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370HW02 VD or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370HW02 VD distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T370HW02 VD are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370HW02 VD pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370HW02 VD or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370HW02 VD distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T370HW02 VD"
- AUO T370HW02 VD
- T370HW02 VD datasheet
- T370HW02 VD image
- T370HW02 VD price
- T370HW02 VD distributor

